top of page
Szukaj
  • Gertis

Rejs rodzinny po Mazurach - ciekawy pomysł na wakacje?

Wspólne podróżowanie do doskonały pomysł na rodzinne spędzanie letniego urlopu. Ale czy rejs rodzinny to aby na pewno dobry pomysł? Czy dzieci na jachcie będą bezpieczne, a rodzicom uda się odpocząć? To pytania które często pojawiają się na etapie planowania wspólnych wakacji pod żaglami. Odpowiedzi na nie znajdziesz poniżej!Planując wakacje na Mazurach, aż żal nie skorzystać z możliwości wspólnego żeglowania. Jeśli jesteście rodziną aktywnie spędzającą czas na świeżym powietrzu, koniecznie zastanówcie się nad opcją wspólnego żeglowania. W czasie takiego rejsu jacht staje się Waszym domem na wodzie oraz głównym środkiem transportu. Co noc zatrzymacie się w innym miejscu, doświadczycie bliskości niepowtarzalnej, mazurskiej przyrody i może zdobędziecie nową pasję! Jeśli wcześniej nie byliście na jachcie bez problemu wynajmiecie jacht ze sternikiem, który będzie Waszym przewodnikiem oraz zapewni Wam bezpieczeństwo na wodzie.


Brak doświadczenia żeglarskiego nie stanowi przeszkody w realizacji takiego planu. Odezwijcie się do nas, a my zaplanujemy Wasz wyjazd!

Rejs rodzinny - jaki jacht?

W zależności od tego jak liczną jesteście rodziną oraz jakie macie oczekiwania rejs rodzinny może odbyć się na jachcie o długości od 7,5 do 11 metrów! Dla 3-4 osób (np. rodzice z dwójką dzieci) polecimy jachty Maxus Evo 24 (wnętrze typu openspace) lub bogatszy w wyposażeniu Maxus 26 (2 zamykane kabiny). Jeśli chcecie żeglować w większej ekipie (np. w dwie rodziny z dziećmi) zdecydowanie warto wybrać jeden z jachtów typy Maxus 33.1 lub Maxus 34 - mają one 3 zamykane kabiny i przestronną przestrzeń wspólną. Gdy decydujemy się na wynajęcie jachty ze sternikiem należy pamiętać, że licząc miejsca noclegowe należy wziąć też pod uwagę sternika. Zwykle zajmuje on jedną z kabin tak by pozostała przestrzeń była do Waszej dyspozycji.Rozważając wyjazd na rejs rodzinny weźcie pod uwagę wiek dzieci. To do nich powinniście dostosować cały przebieg rejsu, który ustalicie ze sternikiem. Przy młodszych dzieciach (4-7 lat) należy mieć w planie dużo postojów, plażowanie, kąpiele i place zabaw. Przyda się też dużo zabawek czy gier które zajmą dzieci w przypadku gorszej pogody. Starsze dzieci śmiało można zaangażować w podstawowe jachtowe zadania jak wiązanie węzłów, wybieranie lin czy sterowanie pod okiem osoby dorosłej. Jeśli chcecie wybrać się na rejs z nastolatkami można połączyć go z realizacją szkolenia na patent żeglarski.


Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Aby rejs rodzinny przebiegał bez nieprzyjemnych przygód wystarczy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów:

Jeśli wasze wakacje na jachcie mają być pierwszym doświadczeniem żeglarskim poczytajcie o tym jak spakować się na rejs. Ustalcie czy na wyposażeniu jachtu są kamizelki ratunkowe dla dzieci, a jeśli nie ma zaopatrzcie się w nie we własnym zakresie. Fajną zabawą może być rodzinna wycieczka na basen lub kąpielisko na którym najmłodsi pod okiem ratownika mogą oswoić się ze sprzętem ratunkowym.

Dobrą praktyką jest też wprowadzenie zasady, że dzieci zawsze po jachcie i pomoście chodzą w kamizelce .

Żeglowanie z rodziną może dostarczyć wielu pięknych wspomnień i przerodzić się w coroczną tradycję. Urlop na jachcie bardziej przypomina wycieczkę kamperem niż all inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu. Dobrze żebyście decyzję o takiej formie wakacji podjęli wspólnie, tak by każdy członek rodziny wiedział co go czeka :)

Comments


bottom of page