top of page
Szukaj
  • Gertis

Propozycja trasy rejsu po Mazurach

Po wyczarterowaniu jachtu na swój mazurski rejs trzeba zaplanować trasę żeglugi. Jeśli nie znasz Mazur wystarczająco dobrze, by poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie poznaj nasze propozycje. Podpowiadamy w jakich miejscach warto się zatrzymać i co zobaczyć na tygodniowym rejsie. Jeśli natomiast nie czujecie się na siłach by samodzielnie poprowadzić taki rejs polecamy wynajęcie wykwalifikowanego skippera na cały czarter lub na kilka pierwszych dni. On przypomni Wam manewry i pokaże najciekawsze porty.


Trasa rejsu ze Sztynortu

Czarterując jacht z naszej bazy w Sztynorcie w czasie tygodniowego rejsu proponujemy zostać Wam w części północnej Mazur. Nie ma tu wielu głośnych motorówek i ogólnie panuje mniejszy ruch na wodzie. Są miejsca gdzie można się schować i stanąć na kotwicy z dala od ciekawskich oczu.

Niedziela, tego dnia rozpoczynają się nasze standardowe czartery. Polecamy zostać na pierwszą noc w porcie startowym i spokojne przejąć jacht i rozpakować się nim. Sztynort zapewnia bogatą ofertę koncertów, więc można zrobić wieczorną integrację załogi. Jeśli chcecie wypłynąć polecamy krótką trasę z noclegiem przy Moście Sztynorckim


Propozycja trasy:

  1. niedziela: Sztynort lub Most Sztynorcki

  2. poniedziałek: jez. Święcajty - porty Piękny Brzeg, Ognisty Ptak, Zatoka Kal lub Róża wiatrów

  3. wtorek: jez. Mamry - port Kietlice lub Przystań Kętrzyńska, jeśli chcecie odwiedzić bunkry - Leśny Zakątek lub Przystań Mamerki

  4. środa: jez. Dargin i jez. Kisajno - Giżycko Stranda lub COS, ew. Piękna Góra - Łabędzi Ostrów, jeśli chcecie pokonywać kanał i wpływać na jezioro Niegocin - postój w porcie Ekomarina Giżycko lub w nowym porcie przy kanale (dawny port Dalba)

  5. czwartek: zwiedzanie Giżycka i rejs po jez. Niegocin i Boczne - porty Wilkasy (krótsza droga powrotna na kolejny dzień) lub na jez. Bocznym: camping Leśna Keja, port Rybaczówka (najlepsze ryby na mazurach) lub Tło dla Mew (bardzo artystyczne miejsce, fajne koncerty)

  6. piątek: powrót na północ - czeka Was cały dzień żeglowania Proponowane porty to Nowy Harsz lub camping Roganty na jez. Dargin, camping Zimny Kąt na jez. Kisajno lub Kąt Rajcocha na jez. Dobskim (uwaga - strefa ciszy - zakaz pływania na silniku!)

  7. sobota: ostatni dzień rejsu - tego dnia czas na powolną żeglugę do portu startowego - Sztynortu. Można dłużej pospać czy zrobić postój na kąpiel na kotwicy, bo jesteście blisko celu. Wieczorem polecamy zameldować się już w porcie, by na spokojnie spakować się do wyjazdu i oddać jacht. Później obiad i w drogę do domu!


O czym trzeba pamiętać planując trasę rejsu po Mazurach?

Układając trasę rejsu powinniśmy pamiętać, że musi być ona dostosowana do warunków pogodowych - kierunku i siły wiatru panujących w czasie cumowania oraz prognozowanych na noc i następny dzień. Wybierajmy na nocleg miejsca gdzie wiatr będzie od brzegu, a fala nie będzie uderzać w jachty i pomosty.

Na etapie pakowania się na rejs nie zapomnijcie też o mapie Mazur czy przewodniku żeglarskim. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub chcecie poradzić się w kwestii wyboru trasy - śmiało możecie zapytać naszego instruktora czy bosmana, który będzie wydawał jacht do czarteru.


Comentarios


bottom of page