Rejsy ze sternikami

Krótki opis

W naszej ofercie znajdują się także rejsy po Mazurach dla osób indywidualnych. Nasz Klub organizuje kompleksowy pobyt uczestników. Dysponujemy wieloma doświadczonymi sternikami, którzy sprawią, że Twój pobyt na Mazurach, stanie się wakacjami, o których mogłeś kiedyś tylko pomarzyć!

 

Zapewniamy:

  • Czarter jachtu
  • Opiekę doświadczonego sternika
  • Wyżywienie (opcjonalne)
  • Opłaty portowe oraz paliwo (opcjonalne)
  • Prowiant na jacht (opcjonalne)
  • Ubezpieczenie NNW (opcjonalne)
  • Atrakcyjny program rejsu (pewne!)
Rejsy ze sternikami - Mazury

Rejsy ze sternikami - Mazury
Rejsy ze sternikami
Żadne uprawnienia żeglarskie nie są wymagane!
FAQ (Często zadawane pytania):

Gdzie będziemy pływać?

Trasę rejsu można ustalić wcześniej lub też zdać się na doświadczenie sternika i wybierać ją dynamicznie podczas pływania. Do wyboru mamy kilkaset miejsc postojowych na całych Mazurach. Są to liczne porty, przystanie i biwakowiska.

Ile może trwać taki rejs? I kiedy się na niego wybrać?

Rejs trwa dowolną liczbę dni. Może to być nawet kilka godzin lub 4 miesiące. Żeglować po Mazurach można przeważnie od końca kwietnia do połowy października. Najcieplejszym okresem jest przełom lipca i sierpnia, na który przypada szczyt sezonu turystycznego. Jednak wartym polecenia jest okres wczesnego i późnego lata. Czyli czerwiec i wrzesień. Na jeziorach nie panuje zbyt duży tłok, a pogoda potrafi być przepiękna.

Czy mogę nauczyć się żeglować podczas rejsu?

Naturalnie. Nasi sternicy to przeważnie instruktorzy żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarstwa. Dzięki nim poznasz tajniki sztuki żeglarskiej nawet podczas krótkiego rejsu.

Ile kosztuje taki rejs?

Wbrew pozorom koszt takiego wypoczynku nie należy do specjalnie dużych. Na cenę wpływają w głównej mierze następujące czynniki: termin, standard jachtu oraz czas trwania. Trudno jest zatem podać konkretne ceny takich rejsów. Zapraszamy jednak do złożenia zapytania. Z przyjemnością na nie odpowiemy.

Co obejmuje i czego nie obejmuje koszt ogólny rejsu?

Koszt ogólny takiego rejsu może obejmować kompleksowo wszystkie opłaty. Może też obejmować podstawowe usług (czarter jachtu, sternik), a reszta usług zostaje opłacana przez uczestników rejsu. Trzeba wziąć pod uwagę następujące wydatki: wyżywienie, opłaty portowe oraz paliwo, postój samochodu.

A co z jedzeniem?

Wykupując wyżywienie podczas naszych rejsów masz problem z głowy. Nie zawsze jednak uczestnicy rejsów się na to decydują. Wtedy doskonałym wyjściem jest żywienie się w portach i przystaniach. Faktem jest, że w niemal każdym miejscu możemy zjeść coś dobrego i w rozsądnej cenie. Na Mazurach częstym zjawiskiem jest stawianie pomostów przy restauracjach i barach. Można też naturalnie zakupić suchy prowiant i przygotowywać pożywienie samodzielnie.

Gdzie zostawię swój samochód?

Dysponujemy strzeżonymi hangarami, w których można zostawić samochód. Ceny takiej usługi są bardzo atrakcyjne, a dają pewność, że nic się nie może stać z naszymi "czterema kółkami".

Jak naładuję swój telefon komórkowy?

Obecnie nie ma z tym najmniejszego problemu. W zdecydowanej większości portów i przystani istnieje usługa ładowania telefonów, za przysłowiowa złotówkę. Także spora część jachtów posiada samochodowe wyjście od gniazda zapalniczki.

Gdzie zrobię zakupy?

Panujący stereotyp, że na Mazurach nie można kupić dobrych produktów w dobrej cenie jest zdecydowanie _błędny_. Jest tutaj wiele sklepów, także marketów pod szyldami dużych sieci handlowych. Ceny wbrew pozorom nie są zabójcze, a jakość towarów bardzo dobra. Nigdzie, jak nie tutaj nie znajdziemy tak świeżych produktów i przetworów mlecznych. Nie opłaca się zatem wieźć ze sobą prowiantu na cały pobyt, skoro zapasy uzupełniać możemy na bieżąco.

Czy sternik jest ciągle z nami?

Sternik spędza większość czasu ze swoją załogą. Przeważnie nocuje i je posiłki także z załogą. Możliwa jest opcja, w której sternik pływa w dzień, a wieczorami udaje się w swoje miejsce spoczynku.

A co taki sternik je? :)

Co dziwne często spotykamy się z powyższym pytaniem. Może warto więc napisać kim są nasi sternicy. Są to ludzie młodzi, doświadczeni w żeglowaniu po Mazurach. Przeważnie są oni absolwentami lub studentami wyższych uczelni. A co najważniejsze, są przyjaznymi i ciekawymi ludźmi, którzy sprawią, że Wasze wakacje będą udane! Nie prowadzimy rekrutacji ludzi z "ulicy". Wszyscy nasi ludzie to osoby sprawdzone, często przyjaciele, z ogromnym doświadczeniem żeglarskim.

Czy to jest w ogóle bezpieczne?

Tak. Zdecydowanie żeglarstwo jest bezpiecznym sportem. Uczestnicy rejsu pozostają pod stałą opieką sternika. Jest to pewny gwarant bezpiecznego żeglowania. Każdy z naszych sterników jest specjalnie wyszkolony pod kątem bezpiecznego żeglowania. Poza tym, warto wspomnieć, że na Mazurach jest bardzo bezpiecznie. Najprawdopodobniej za sprawą prężnie działającego Mazurskiego WOPR.

A co gdy coś się stanie?

Generalnie nie ma prawa się nic wydarzyć. Może się jednak przytrafić, że któryś z uczestników zapomniał swoich leków od alergii lub zepsuje się silnik (jak każde urządzenie mechaniczne ma do tego prawo). Nie ma się wtedy o co martwić. Zawsze na lądzie pozostaje ktoś z obsługi, kto potrafi dotrzeć w dowolne miejsce Mazur nawet w ciągu kilkudziesięciu minut.

Czy mogę zrobić podczas rejsu jakieś uprawnienia żeglarskie?

Podczas naszych rejsów można zrobić patent na stopień żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego. Pierwszy z nich uprawnia do prowadzenia jachtów żeglarskich na śródlądziu bez ograniczeń, natomiast drugi do prowadzenia jachtów motorowodnych do 1 000 cm3 pojemności (także skuterów wodnych i poduszkowców).

Co zabrać na rejs?

Najlepiej zabrać jak najmniej rzeczy. Należy jednak koniecznie pamiętać o ciepłych ubraniach przeciwdeszczowych. Szczegółowy spis rzeczy do zabrania na rejs znajduję się TUTAJ.

Higiena osobista

Minęły już czasy, w których można się było kąpać tylko w jeziorze. Obecnie w niemal wszystkich portach jest dostępny prysznic z ciepłą wodą. Naturalnie taka usługa kosztuje. Są to jednak ceny w granicach 4-15 złotych za kąpiel. Nie ma również problemu z toaletami. Na większości jachtów dostępne są turystyczne WC. A wszystkich portach otrzymamy dostęp do toalet. Czasami usługa ta kosztuję, a wtedy jest to ok. 1 zł.

Co już jest na jachcie?

Na jachtach znajdziemy całe wyposażenia potrzebne do gotowania i utrzymania czystości. Są to wszelkiego typu garnki, sztućce, naczynia oraz środki czystości. Nie znajdziemy na nim żadnych produktów spożywczych. Chyba, że zdecydujemy się na opcje z zaprowiantowaniem jachtu.

I co robić jak już się zdecyduję?

Przede wszystkim przeczytaj powyższy FAQ od początku i pozbieraj swoje własne pytania. Następnie napisz do nas E-maila lub nawiąż kontakt telefoniczny. Z przyjemnością zorganizujemy Ci wymarzone wakacje!